نکاتی در طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون اداری نیاز به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به واحدهای مسکونی دارد؛ چراکه طراحی داخل منزل باید متناسب با سلیقه افراد ساکن در آن باشد اما طراحی محیط های اداری باید به گونه ای باشد تا علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن هنجار و نظم با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط بر قرار کند و جذاب و دلنشین باشد و مخاطب را پای میز پیشخوان بکشاند.
عوامل موثر در طراحی داخلی اداری
از جمله عللی که در ساختار یک طراحی نقش دارد شیوه منتخب معماری به کار رفته در طراحی محیط است.
امروزه دکوراسیون داخلی و معماری در انواع مبلمان اداری من جمله صندلی های اداری طرح خاص و به دور از مدل های کلیشه ای، میز اداری با قابلیت های چندگانه و غیره بعد از مدتها مجددا مورد مورد اهمیت واقع شده است.
برای داشتن یک دفتر کار زیبا با قابلیت جلب توجه بالا، بایست در طراحی به نکاتی توجه کرد که در زیر به توضیح بعضی از آن ها خواهیم پرداخت:
هر اداره یا سازمان متشکل از کارمندانی با رده های شغلی و وظایف متفاوتی هستند.
لازم است این اصل را در نظر بگیریم که هر یک از آن ها به فضایی خصوصی و یا نیمه خصوصی احتیاج دارند تا هر فرد بتواند در حریم خود و بدون مزاحمت برای دیگران وظایف خود را به انجام برساند.
یکی از بهترین راهکارها در این خصوص در نظر گرفتن دیوارهای جدا کننده و قراردادن پارتیشن هایی با طراحی ساده و زیبا است.
نکته بعدی در خصوص رنگبندی اداری است که نیاز به استفاده از علم روان شناسی رنگ ها دارد و با توجه به این علم می توان در مورد خرید قفسه ام دی اف ، قرنیزها، پرده ها و غیره به رنگ بندی متناسب با مکان رسید.