نوسازی دیوارها، بدون تخریب

از جمله عواملی که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه یا اداره تاثیر گذار است دیوارپوش می باشد.
دیوار به عنوان جداکننده بخش های مختلف می تواند حریم ایجاد کند علاوه بر این می تواند یک عنصر دکوراتیو در طراحی نیز باشد.
شاید شما هم دیده باشید در بسیاری از منازل، با استفاده از دیوارپوش های مختلف و جذاب نماهایی بسیار زیبا در بنا ایجاد می کنند.
این عنصر دکوراتیو، به خانه روح می بخشد و می تواند در عین سادگی یا تک رنگ بودن و نقش های هندسی و غیر هندسی، جذابت فضای درونی را بالا ببرد که علاوه بر زیبایی، خصوصیت های منحصر بفردی نیز دارد.
امروزه نصب دیوارپوش در ساختمان مورد توجه همگان قرار گرفته و محبوبیت خاصی در بین صاحب منازل مسکونی یا حتی اداری خاص دارد.
حتما می دانید که بازسازی یک خانه می تواند هزینه گزافی داشته باشد بنابر این صاحبان املاک با توجه به قیمت دیوارپوش و برخی تجهیزات دیگر، ترجیح می دهند نوسازی دیوارهای قدیمی را با استفاده از دیوار پوش های متنوع انجام دهند.
دیوارپوش موجب می شود دکوراسیون خانه جلوه بهتری داشته باشد و در عین سادگی، از زیبایی ملموسی بهره ببرد.
دیوار چوش ها از نظر جنس و ظاهر بسیار متنوع هستند و دارای قابلیت های خاصی هستند. انتخاب دیوارپوش با توجه به مکان مورد نظر و کاربرد و ویژگی های آن مختلف است.
مثلا برای مکان هایی که میزان ترد در آن جا زیاد است یا شرایط خاصی دارد می توان از دیوار پوش دارای خاصیت ضد حریق یا عایق صوتی و حرارتی استفاده کرد که به طبع با دیگر انواع آن متفاوت است.
از نمونه های طرح آجر، سنگ، ورق های کامپوزیت و غیره از جمله انواع دیوارپوش های خارجی هستند که البته نسبت به دیوارپوش های داخلی از تنوع کمتری برخوردارند.