انواع میز اداری

میز اداری از دسته وسایل ضروری برای تمامی شرکت ها، ادارات و ارگان ها محسوب می شود. خرید میز کارمندی یا اداری مناسب به چند جهت اهمیت دارد. یکی از این موارد انتخاب صحیح میز برای راحتی بیشتر پرسنل می باشد که باعث افزایش راندمان کاری آن ها نیز می شود. مورد دیگر ایجاد محیطی زیبا و چشم نواز که باعث جذب مشتری نیز می شود. پس تصور اشتباهی ست که این امر به راحتی انجام می شود و بهتر است قبل از خرید میز کارمندی با یک طراح دکوراسیون یا یک متخصص مشاوره داشته باشید. از آن جا که قیمت میز کارمندی به سبب نیاز به تعداد زیاد از میز در یک اداره یا شرکت بزرگ می باشد، هزینه ی کمی محسوب نمی شود پس قبل از خرید حتما این موارد را در نظر بگیرید.

میز مدیریتی

اتاق مدیریت به عنوان مهمترین بخش محیط ادارات و شرکت ها همواره از توجه خاصی برخوردار است و تجهیزات خاص خود را می خواهد. میزی که برای این قسمت تهیه می شود، باید خصوصیات خاص خود را داشته باشد و با سایر میزهای آن شرکت یا ارگان متفاوت باشد.

میز کارمندی

میزهایی که برای پرسنل استفاده می شود، باید علاوه بر راحتی، استحکام و زیبا بودن، جادار نیز باشند. و تعدادی کشو برای نگهداری اسناد و اوراق را شامل شود. سعی کنید هنگام خرید میز کارمندی ، میزهایی را انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند زیرا این میزها معمولا سال های زیادی استفاده می شوند.
مجموعه ی آتی نگر با فروش میز کارمندی با کیفیت در انواع مدل ها و طرح های مختلف آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای ارتباط با ما و جهت سفارش می توانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

میز کنفرانس

میز کنفرانس یکی از المان های مبلمان اداری می باشد که غالبا در اتاق جلسات به کار گرفته می شود. این میزها در مدل های مختلف تولید می شوند. توجه داشته باشید هنگام خرید، ابعاد میز کنفرانس را متناسب با محیط خود انتخاب کنید.