سقف های مدرن

همانطور که می دانید زمان ساخت سقف های پر دردسر و سخت گذشت. این روزها از بهترین مدن سقف کاذب برای ساختمان ها استفاده می شود. قیمت سقف کاذب نسبت به قیمت سقف های معمولی بهتر است اما سقف کاذب نیز مانند دیگر مصالح مزایا و معایب دارد که در بخش های بعدی مطالعه می کنید.

معایب سقف کاذب

۱- یکی از مهم ترین معایب عمده سقف کاذب این است که می ‌تواند ارتفاع اتاق را به‌ میزان چند اینچ یا چند پا کم کند زیرا زیر سقف اصلی به کار برده‌ می‌ شود.
۲- سقف کاذب نیاز به مراقبت ‌های مکرر دارد و عمر طولانی ندارد.
۳- سقف کاذب بعد ‌از مدتی نشست ‌می ‌کنند و پس از چند سال‌ استفاده مکرر رنگ ‌پریده و چرک ‌آ‌لود می ‌شود و نیاز به تعویض دارد.
۴- سقف کاذب به ‌اندازه سقف ‌های قدیمی استحکام ندارد، به‌ ویژه از نظر بلایای طبیعی مانند زلزله اگر از متریال خوب استفاده نشده باشد ممکن‌ است ناپایدار باشد. خطر دیگر این سقف ‌ها سقوط اتصالات نصب ‌شده می باشد.

مزایای سقف کاذب

۱- نصب سقف کاذب با کمک ابزار مناسب ‌کار بسیار آسانی است. اگرچه شما می ‌توانید شخصا آن‌ را نصب کنید، اما توصیه می ‌شود که نصاب ‌های حرفه ‌ای این کار را انجام دهند.
۲- سقف ‌کاذب مجراها، لوله‌ ها و سیم ‌های الکتریکی را پنهان می ‌کند و ظاهری منظم و آراسته و تمیز به سقف خانه شما می دهد.
۳- در صورت نیاز به تعمیرات و یا تعویض، از نو سوار‌ کردن پنل ‌های سقف‌ کاذب بسیار آسان می‌ باشد.
۴- سقف کاذب نقشی کلیدی در جذب صدا و خواص صوتی ساختمان ایفا ‌می ‌کند طراحی سقف کاذب به شکلی است که با کمک به کاهش سروصدا فضایی آرام ایجاد ‌می‌ کند.
۵- از آن جا که سقف‌ های کاذب قابل جا به جایی هستند، استفاده از آن‌ ها نسبت به تعمیر و بازسازی کل سقف در زمان بروز خسارت امری مقرون ‌بصرفه است.