دکوراسیون سازمان های بزرگ

دکوراسیون اداری در سازمان های بزرگ به دلیل وسیع بودن فضا نیازمند استفاده از اصول و قوانین خاص اجرای دکوراسیون می باشد. یک دکور خلاقانه می تواند نقش مهمی در عملکرد کارمندان ایفا نماید، همچنین منجر به دید بهتر مراجعه کنندگان نسبت به کار و حرفه شما می شود.

در وحله اول و در هنگام ورود مراجعه کنندگان چیزی که بیش از هر چیزی دارای اهمیت است، وجود میز کانتر برای پذیرش افراد جدید می باشد. طراحی و انتخاب میز کانتر باید در نهایت دقت صورت پذیرد، زیرا اولین چیزی است که مراجعه کننده با آن روبه رو می شود.

در سازمان های بزرگ که دارای فضای گسترده هستند، چیزی که می تواند در تقسیم فضا نقش موثر و کاربردی داشته باشد، استفاده از پارتیشن اداری است. پارتیشن اداری هم در فضاهای بزرگ و هم در فضاهای کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است. پارتیشن فضا را به قسمت های مختلف تقسیم می کند در نتیجه استفاده بهینه از محیط افزایش می یابد.

به دلیل برگزاری جلسه در سازمان های بزرگ لازم است که مکانی بزرگ به این امور اختصاص داده شود. در این مکان باید از یک میز کنفرانس بزرگ استفاده شود که به راحتی ظرفیت پذیرش افراد را داشته باشد.

با توجه به اینکه در این سازمان ها به مبلمان و صندلی ها در قسمت های مختلف احتیاج است، بنابراین در انتخاب مبلمان و صندلی ها باید به راحت بودن آن ها دقت شود. مخصوص در مورد صندلی هایی که لازم است وقت زیادی بر روی آن اختصاص داده شود.

برای انتخاب مبلمان برای قسمت پذیرش و اتاق مدیر، استفاده از صندلی های شیک می تواند در نظر ارباب رجوع بسیار تاثیرگذار باشد.

در کنار گفته های فوق چیدمان اداری در فضاهای بزرگ کاری دشوار است و نیاز است که به افراد متخصص اختصاص داده شود، تا بهترین نتیجه حاصل شود.

برای انجام مشاورات با افراد متخصص می توانید با آتی نگر همکاری نموده و از تجربیات کادر متخصص این مجموعه استفاده نمایید. برای شروع همکاری با شماره زیر تماس بگیرید.

02188201981