راهنمای خرید صندلی اداری

در طراحی یک دفتر کار باید به نکات زیادی دقت و توجه شود. فضای مناسب برای دفتر کار خود را در نظر بگیرید، وسایل مورد نیاز مانند میز مدیریت، میز کانتر ، قفسه ها و کتابخانه ها، میز کنفرانس را خریداری و در محل مناسب قرار دهید. دیوارپوش و پارتیشن را در مکان مناسب خود نصب نمایید. در این مرحله نوبت به انتخاب صندلی مناسب برای کارمندان و مدیر می رسد. صندلی مناسب رکن اصلی در دفتر ها و ادارات به حساب می آید، به دلیل اینکه زمان زیادی از حضور در اداره بر روی صندلی می گذرد. صندلی نامناسب می تواند سبب ایجاد آسیب به ستون فقرات و مهره های کمر و گردن گردد، بنابراین لازم است که در انتخاب صندلی مناسب نهایت دقت به کار برده شود تا سلامتی افراد به خطر نیفتد.

در مرحله اول برای انتخاب صندلی مناسب به پشتی صندلی دقت نمایید. هنگام نشتن بر روی صندلی بهتر است که زاویه قرار گیری بدن کمی به سمت عقب باشد، پشتی مناسب برای صندلی با زاویه ای حدود 105 الی 115 درجه گزینه مناسبی می باشد. این پشتی باید دارای قوس مناسبی باشد. وجود 10 تا 15 سانتی متر قوس برای صندلی اداری کافی می باشد.

به وجود جک تنظیم ارتفاع در صندلی ها باید دقت شود. جک تنظیم ارتفاع می تواند بسیار کمک کننده باشد. تنظیم ارتفاع صندلی کمک می کند که کارمند بتواند ارتفاع صندلی را بر اساس ارتفاع زانو خود تنظیم نماید تا از وارد آمدن فشار به زانو ها جلوگیری شود.

دسته های صندلی نیز باید به گونه ای باشد که زاویه مناسب برای قرارگیری دست ها ایجاد شود. لازم است که دسته های صندلی نرم و تا حدودی به سمت بالا تمایل داشته باشند. این کار مانع از ایجاد فشار به دست ها می گردد.

صندلی ها دارای ابعاد گوناگون هستند، اما ابعاد مناسب برای صندلی های ارگونومیک ارتفاع حدودی 92 تا 105 سانتی متر، عرض 45 تا 58 سانتی متر و عمق 46 تا 55 سانتی متر می باشد.