وسایل چوبی

امروزه خیلی از وسایل منازل محل کار و شرکت ها چوبی است، چوبی بودن وسایل باعث ایجاد آرامش و راحتی می شود که این خاصیت چوب است وسایل چوبی مانند قفسه ام دی اف ، صندلی چوبی، کتابخانه ام دی اف ، انواع میزها مانند میز پیشخوان و غیره باید از چوب خوب ساخته شوند زیرا استفاده ی زیادی دارند و برای سالم ماندن نیاز به استحکام بالا دارند.

انواع چوب

چوب ها انواع مختلفی دارند مانند چوب بلوط ، چوب ملچ، چوب نراد، چوب توسکا، چوب گردو، چوب اقاقیا، چوب وسترن رد سدار، چوب پالیساندر، چوب ون، چوب افرا، چوب آکاژو، چوب اکومه، چوب رز، چوب ونگه، چوب بالسا، چوب راش، چوب آبنوس و …

استحکام چوب

استحکام چوب به دو عامل بستگی دارد که شامل 1- میزان فیبر موجود و 2- ضخامت جداره چوب می شود.
بر اساس این ویژگی می توانیم درختان را به سه دسته تقسیم کنیم که شامل 1- درختان سبک مانند صنوبر، نم دار، بید، تبریزی، کرک 2- درختان متوسط مانند راش، افرا، گردو 3- درختان سنگین مانند بلوط، چندل، سخدار، انجیلی می شود.

چوب بلوط مناسب چه وسایلی است؟

حتما نام چوب بلوط را زیاد شنیده اید این چوب بیشتر برای روکش گیری، پارکت سازی، کف پوش سازی، اسکله سازی برای بنادر، تیرهای شبکه مخابراتی، کتابخانه، مبلمان و غیره استفاده می شود.

چوب راش مناسب چه وسایلی است؟

این چوب نیمه سخت و بسیار سنگین است که به راحتی برش می خورد و به راحتی روکش می شود و برای درست کردن پارکت و مبلمان و میز و صندلی استفاده می شود.

عوامل آسیب زننده

عوامل زیادی باعث آسیب به چوب می شود مانند حشرات، آتش سوزی ها، رطوبت و غیره برای داشتن چوب خوب و مقاوم باید از چوب مراقبت شود و از حشره کش ها استفاده کنید.