چیدمان صحیح میز کار از مواردی است که در افزایش راندمان کاری کمک زیادی خواهد کرد. لازم است که میز کار افراد با استفاده از روش های اصولی چیده شود تا بتواند ضمن کاهش میزان خستگی در افراد، در پیشرفت کاری آن ها تاثیرگذار باشد.

کارمند ها از افرادی هستند که باید مدت زمان طولانی پشت میز قرار بگیرند، بنابراین نحوه چیدمان میز کارمندی بسیار اهمیت دارد.

میز کار باید به اندازه کافی خلوت باشد. این کار به افزایش تمرکز افراد کمک می کند. یکی از مواردی که سبب ایجاد شلوغی می شود، سیم ها و کابل ها هستند. تا حد کافی باید از قرار گرفتن این اشیا بر روی میز های کاری اجتباب کرد. بهتر است وسایل غیر ضروری و بدون کاربرد را از روی میز کارمندی خود بردارید و فقط لوازم ضروری را در اطراف نگه دارید.

وجود گل ها و گیاهان همواره سبب ایجاد روحیه طراوت و تازگی در افراد می شود. می توان با قرار دادن یک گلدان گل بر روی میز مدیریت و یا میز کارشناسی در جلب نظر افراد و ایجاد حس طراوت در خود و مراجعین کمک کنید.

لازم است که میز کار افراد به اندازه کافی بزرگ باشد، در جای مناسب قرار بگیرد و صندلی نیز کاملا استاندارد و راحت باشد. بهترین مکان برای قرار گیری میز کار کنار پنجره ها می باشد. ارتفاع میز و صندلی نیز بسیار اهمیت دارد و باید متناسب با قد و جثه افراد انتخاب شود.

میز های کاری باید همواره تمیز و مرتب باشد. میز نامرتب سبب ایجاد احساس خستگی در افراد می شود. و در مورد میز مدیریت این امر حس امنیت و اعتماد را در مراجعین کاهش می دهد. ابزارهای نگه دارنده می توانند در سازماندهی وسایل مورد نیاز بسیار کمک کننده باشند.

وجود یک دفترچه یادداشت بر روی میز همواره می تواند کمک کننده باشد. بنابراین از داشتن یک دفترچه یادداشت کوچک بر روی میز خود غافل نشوید.