در اجرای دکوراسیون اداری و دفتر کار ، پارتیشن ها از کارایی بالایی برخوردار هستند. پارتیشن اداری در انواع مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع نیاز کاربران می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پارتیشن دو جداره و پارتیشن شیشه ای از انواع آن ها هستند که ما در اینجا پارتیشن های شیشه ای را مورد بررسی قرار می دهیم.

پارتیشن اداری به منظور تفکیک فضای دفتر کار نصب می گردد. ایجاد و نصب این قطعات می تواند به ایجاد حریم خصوصی و افزایش کارایی افراد کمک کند.

پارتیشن های شیشه ای در واقع همان دیوار های شیشه ای هستند. نصب پارتیشن شیشه ای در داخل محیط سبب افزایش میزان نور ورودی به فضا می شود. این امر از بسته نشان دادن محیط جلوگیری به عمل می آورد و منجر می شود که فضای اطراف بزرگتر نمایش داده شود.

به وسیله این اجزا محیط به بخش هایی جدا از هم تقسیم می شود. می توان به وسیله آن ها از ورود گرد و غبار و حشرات به محیط جلوگیری کرد. رنگ و ضخامت پارتیشن های شیشه ای قابل تغییر می باشد. دارای عملکرد صوتی-آکوستیک هستند. قابلیت اجرای انواع طرح های سندبلاست به صورت مات و دارای لوگو وجود دارد. از استحکام بالایی برخوردار هستند.

استفاده از پارتیشن شیشه ای در اجرای دکوراسیون اداری و دفتر کار از انتقال صدا به اطراف جلوگیری به عمل می آورد و آرامش و حریم خصوصی را برای افراد ایجاد می کند.

پارتیشن شیشه ای از شیشه سکوریت ساخته می شوند. با توجه به تنوع در طراحی می توانند در در مدل های مختلف ساخته و طراحی شوند. این پارتیشن ها می توانند به صورت پارتیشن دو جداره ساخته و در دسترس قرار بگیرند.

انواعی از پارتیشن های شیشه ای به صورت متحرک ساخته می شوند که از آن ها برای ایجاد فضا های موقت استفاده می شود.